It's a No-Hair Affair for Mwamvita Makamba

Monday, September 30, 2013 Missie Popular 7 Comments

Another fashionista joins the Vipara family...lol
Mwamvita Makamba has recently been captured in this new and natural hair look dyed red-head 
Spotted longing with her precious daughter,Malaika...Mwamvita has decided to go for a low cut and natural look and give a rest to the weaves and extensions...

What do you think? Yaaaaay or Naaaay?

xoxo
Missie Popular 

You Might Also Like

7 comments:

  1. NAYYYYYYYYÝYYYYYYYYYYYYYYY

    ReplyDelete
  2. Nayyyyyyyyyyy big time

    ReplyDelete
  3. Nampenda huyu dada, ila hapo BIG NO

    ReplyDelete
  4. Dada Mwamvita nakufagilia sana, lakini msema kweli ni mpenzi wa MUNGU, hiyo style ya nywele haikufai kabisaaaaaaa. Tena na hiyo rangi uliyo weka ndio imekufanya uonekane sio kabisa. Please, Dada yangu naomba uitoe.

    ReplyDelete
  5. For sure namkubali Mwami lakini hiyo style kwake Hataaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cuz ameshanyoa ningemwambia arudishe nywele cha msingi aindoe hiyo mirangi rangi. Kipara for her BIG NO hakimpendezi!!!!!!

    ReplyDelete
  6. HAPANA kwa herufi kubwa kuonyesha msisitizo

    ReplyDelete
  7. YAAYYY!Glad she's natural,y'all with negative comments are hypocrites!U think she looks wierd coz she's wearing her natural hair that she was born with but u prefer her in weaves and hair that has been straightened by chemicals?Really?

    ReplyDelete